Rząd podjął decyzje w kwestii nauki zdalnej po 9 stycznia

Must read

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił na dzisiejszej (05 stycznia b.r.) konferencji dotyczącej stanu epidemicznego w Polsce, że nauka zdalna nie zostaje przedłużona po 9 stycznia. Nie podjęto także nowych decyzji o obostrzeniach.

Uczniowie wrócą do szkół 10 stycznia zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Od kilku dni obserwujemy niepokojący trend wzrostu zakażeń koronawirusem. Anomalia ta związana jest z okresem poświątecznym. W ubiegłym roku nastąpiło bardzo podobne zjawisko. W ciągu ostatnich dni obserwujemy również większą liczbę testów. Na tę chwilę nie planujemy wprowadzania obostrzeń – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Resort przewiduje, że kumulacja Omikrona może nastąpić w końcówce stycznia.

Jeśli zwiększona skala zakażeń pojawi się w drugiej połowie stycznia, mamy plany rozszerzenia infrastruktury szpitalnej do 60 tys. łóżek. Funkcjonują rozwiązania, które mają wzmocnić opiekę przedszpitalną dla pacjentów na wczesnym stadium choroby – tłumaczył

Minister podkreślał, iż Omikron jest bardziej nośny od Delty, lecz łagodniejszy.

Nowe Obostrzenia wkrótce ?

Jeżeli mielibyśmy argumenty, że zwiększona liczba zakażeń w ostatnich dniach to zmiana trendu, wówczas będą podejmowane decyzje o kolejnych zaostrzeniach. Natomiast na tę chwilę takich decyzji nie ma. Jeżeli mielibyśmy argumenty, które mówią o tym, że jednak jest to zmiana trendu – a ta rzeczywistość bywa dynamiczna – to oczywiście takie decyzje o kolejnych zaostrzeniach będą podejmowane – zaznaczył minister.

Wg. prof. Agnieszki Mastalerz-Migas większość zakażeń przebiega w sposób łagodny lub umiarkowany. Tacy pacjenci powinni zostać w domu pod opieką lekarza POZ. Bardzo ważne jest monitorowanie stanu pacjenta, który umożliwia program Domowej Opieki Medyczne.

Konferencja:

https://www.facebook.com/MZGOVPL/videos/635380774454618/

Źródło: https://www.facebook.com/MZGOVPL/

Foto: https://www.facebook.com/MZGOVPL/

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły