Siatkarze Exact Systems Norwida grają decydujący mecz

0
602
Exact Systems Norwid Foto: M. Osuchowski

Siatkarze Exact Systems Norwida grają decydujący mecz o 5. miejscu w Tauron 1 Lidze

Ostatni mecz sezonu rozegrają w czwartek siatkarze Exact Systems Norwida. Częstochowianie w rewanżowym spotkaniu o 5. miejsce podejmują Polski Cukier Avię Świdnik.

Kończący się sezon w Tauron 1 Lidze jest bardzo dobry w wykonaniu siatkarzy Exact Systems Norwida. Drużyna trenera Piotra Lebiody zakończyła rundę zasadniczą na 4. miejscu, a na zakończenie sezonu rywalizuje o 5. pozycję. Częstochowscy siatkarze są bardzo blisko celu, bo wygrali pierwszy mecz play-off w Świdniku 3:1 i prowadzą 1:0. Teraz muszą wygrać rewanż w czwartek w Częstochowie. Będą zdecydowanymi faworytami, bo w obecnym sezonie już 3 razy wygrywali z siatkarzami ze Świdnika. Dwa razy pokonali ich w rundzie zasadniczej i raz w minioną niedzielę w play-off.

Jeśli w czwartek wygrają jednak rywale i doprowadzą do remisu 1:1 to siatkarze rozegrają „złoty set” do 15 punktów, który przesądzi o tym, kto zakończy sezon w Tauron 1 Lidze na 5, a kto na 6. miejscu.

Czwartkowy mecz zaplanowano na godz. 18. Odbędzie się bez udziału publiczności. – Jak zwykle dla naszych kibiców przygotowaliśmy bezpośrednią transmisję z meczu – mówi członek zarządu Exact Systems Norwid Lesław Walaszczyk, – Będzie ją można zobaczyć w Ipla tv.

Foto: M. Osuchowski

Źródło : Exact Systems Norwid