Siatkarze Exact Systems Norwida lepsi od Avii Świdnik w meczu o 5. miejsce

0
280

Po pierwszy meczu play-off o 5. miejsce w Tauron1 Lidze siatkarze Exact Systems Norwid prowadzą z Polski Cukier Avią Świdnik 1:0. Częstochowscy siatkarze wygrali w niedzielę w Świdniku 3:1.

W weekend siatkarze Exact Systems Norwida rozpoczęli walkę o 5. miejsce w Tauron 1 Lidze. Częstochowianie rozpoczęli od mocnego uderzenia i wygrali pierwsze wyjazdowe spotkanie w Świdniku 3:1. Goście prowadzili po pierwszym secie 1:0. Po dwóch partiach był już remis 1:1. Dwa kolejne sety to niezwykle zacięta walka, a sety kończyły się po grze na przewagi. Na szczęście więcej doświadczenia i zimnej krwi pokazali goście, którzy wygrali 28:26 i 32:30 oraz cały mecz 3:1. Była to trzecia wygrana Exact Systems Norwida z drużyną ze Świdnika w tym sezonie.

Rewanżowe spotkanie o 5. miejsce odbędzie się w czwartek w Częstochowie. Kibice Exact Systems Norwida liczą na drugą wygraną w play-off… W przypadku, gdy wygra Polski Cukier Avia to siatkarze zaraz po zakończeniu rewanżowego spotkania rozegrają dodatkowy „złoty set” do 15 punktów, który rozstrzygnie, kto zajmie 5. miejsce na koniec sezonu w Tauron 1 Lidze.

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (19:25, 25:22, 26:28, 30:32)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Szewczyk, Mucha, Kryński, Kopyść, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kogut, Antosiewicz, Cieślik, Franczak. Trener. P. Lebioda.

Polski Cukier Avia Świdnik: Nowak, Rawiak, Swodczyk, Rećko, Guz, Obermeler, Kuś (libero) – Walawender, Sługocki. Trener: W. Chwastyniak.

Źródło : Exact Systems Norwid