Siatkarze Exact Systems Norwida są 5. zespołem w Tauron 1 Lidze!

0
322
Drużyna Exact Systems Norwid

Dużym sukcesem zakończyli siatkarze Exact Systems Norwida obecny sezon w Tauron 1 Lidze. Częstochowianie w play-off okazali się lepsi od Polski Cukier Avia Świdnik i wywalczyli 5. miejsce.

Kibice Exact Systems Norwida liczyli na zwycięstwo w czwartkowym meczu z Polski Cukier Avią. Częstochowianie w rundzie zasadniczej wygrali dwa razy z siatkarzami ze Świdnika. Również w pierwszym meczu play-off o 5. miejsce rozegranym w Świdniku wygrał Exact Systems Norwid. Podopieczni trenera Piotra Lebiody celowali w czwartek w czwarte zwycięstwo z Polski Cukier Avią… I byli bardzo blisko celu. Częstochowianie w rewanżowym spotkaniu prowadzili już 2:0 w setach i przegrali 2:3. Po dwóch meczach play-off był remis 1:1, a regulamin rozgrywek w takiej sytuacji przewiduje rozegranie „złotego seta”.

Trener Piotr Lebioda po trzech przegranych setach z rzędu potrafił zmobilizować swoich siatkarzy. Exact Systems Norwid zagrał tak jak w pierwszym i drugim secie czwartkowego meczu i pokonał w „złotym secie” rywali 15:9. Zwycięstwo gospodarzy dało im 5. miejsce na zakończenie tegorocznego sezonu w Tauron 1 Lidze.

Siatkarzom Exact Systems Norwida należą się duże brawa za grę i postawę. W rundzie zasadniczej wygrali wygrali 19 meczów i doznali tylko 9 porażek. Ogólnie sezon zakończyli z 20 zwycięstwami i 12 porażkami oraz triumfem w „złotym secie”.

– Cieszymy się z faktu, że dziś wywalczyliśmy 5. miejsce – mówił po czwartkowym meczu trener Exact Systems Norwida Piotr Lebioda. – Naszym siatkarzom należą się duże brawa!

– To był dla nas fantastyczny sezon – dodaje członek zarządu Exact Systems Norwida Lesław Walaszczyk. – Osiągnęliśmy wielki sukces, bo to 5. miejsce jest najlepsze w historii klubu.

Exact Ssytems Norwid Częstochowa – Polski Cukier Avia Świdnik 2:3 (25:20, 25:21, 27:29, 20:25, 11:15). Złoty set: 15:9.

Exact Systems Norwid: Kowalski, Szewczyk, Mucha, Walczak, Kopyść, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Kogut, Cieślik, Franczak.

Polski Cukier Avia: Walawender, Rawiak, Obermeler, Żywno, Sługocki, Swodczyk, Bonisławski (libero), Kuś (libero) – Machowicz, Kurek, Rećko.

Źródło : Exact Systems Norwid