Siedmiu siatkarzy z Exact Systems Norwida musi szukać sobie nowych klubów

Must read

Siedmiu siatkarzy z obecnego składu Exact Systems Norwida opuszcza częstochowski klub. Na ich miejsce mają przyjść zawodnicy, którzy podniosą sportowy poziom drużyny i Exact Systems Norwid w sezonie 2021/22 powalczy o czołówkę Tauron 1 Ligi i być może o awans do Plus Ligi.

W drugiej połowie kwietnia siatkarze Exact Systems Norwida po walce w play-off z Polski Cukier Avią Świdnik zapewnili sobie 5. miejsce w Tauron 1 Lidze. To najwyższa pozycja częstochowskiego klubu w historii. Jeśli do tego dodamy, że Exact Systems Norwid po rundzie zasadniczej był na 4. miejscu i otarł się o strefę medalową to nie dziwi fakt, że w kolejnym sezonie ma być jeszcze lepiej.

Ze składu Exact Systems Norwida po sezonie odejdzie 7 zawodników. To Damian Kogut, Mikołaj Szewczyk, Kacper Wasilewski, Krystian Walczak, Jan Kopyść, Paweł Cieślik i Aleksander Antosiewicz. Najbardziej dotkliwa może okazać się strata Koguta, który był liderem drużyny. Kogut chce jednak spróbować swych sił w Plus Lidze i nadal się rozwijać.

Wkrótce kibice Exact Systems Norwida mogą spodziewać się nowych transferów. Wszystko wskazuje na to, że w klubie z ul. Jasnogórskiej będzie przemeblowana cała linia przyjęcia i na tą pozycję ma przyjść czterech nowych siatkarzy. Z podstawowego składu z poprzedniego sezonu zostali: rozgrywający Tomasz Kowalski, atakujący Tomasz Kryński i dwóch środkowych: Jarosław Mucha oraz Łukasz Usowicz. W drużynie jest też rozgrywający Adrian Kraś.

Foto: MO

Źródło : Exact Systems Norwid

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły