Śmierć w płomieniach

0
359
Spalony pustostan w Olkuszu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 42-letniego bezdomnego mężczyznę, który substancją łatwopalną oblał drzwi pustostanu, a następnie podpalił. W efekcie pożaru zmarł śmierć poniósł 44-letni, bezdomny mężczyzna.

Do tragicznego pożaru doszło 21 kwietnia br., około godz. 23.40. Dyżurny olkuskiej Policji został powiadomiony, że przy ulicy Krakowskie Przedmieście pali się pustostan. Błyskawicznie na miejscu pojawili się policjanci i pozostałe służby ratunkowe. W budynku znaleziono mężczyznę, który pomimo podjętej reanimacji zmarł. Na miejscu zostały przeprowadzone pod nadzorem prokuratora oględziny, podczas których zabezpieczono ślady wskazujące na podpalenie.

Spalone pomieszczenie

Dowody zabezpieczone na miejscu pożaru, nagranie z monitoringu oraz dotarcie do świadków zdarzenia pozwoliło śledczym na szybkie wytypowanie sprawcy. 42-letni bezdomny został zatrzymany już na następny dzień. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w przeszłości pomieszkiwał w tym pustostanie.

Sprawca podpalenia


Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie 23 kwietnia zarzutu zabójstwa z tzw. zamiarem ewentualnym. (art.148 §1 kk). Jak ustalili śledczy, sprawca używając nieustalonej substancji łatwopalnej poprzez jej rozlanie i podpalenie przy drzwiach wejściowych do opuszczonego budynku położonego przy ulicy Krakowskie Przedmieście, spowodował pożar drewnianej klatki schodowej i stropu, w wyniku którego odciął pokrzywdzonemu drogę ucieczki. Mężczyzna w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarł. 44-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Spalony pustostan

W sobotę (24 kwietnia) Sąd Rejonowy w Olkuszu, po rozpatrzeniu wniosku miejscowej prokuratury, zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

Policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne, utrzymują kontakt z jednostkami wspomagającymi takie osoby. Jeżeli ktokolwiek z nas posiada informację o takich osobach borykających się z takim problemem to zgłaszajmy takie sytuacje odpowiednim organom i służbom, wystarczy telefon na numer alarmowy 112. Nie bądźmy obojętni na los innych. Miejsca takie można również zgłaszać na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Źródło i zdjęcia : KPP Olkusz