Termomodernizacja remizy OSP w Jaworzniku

0
269
Podpisanie umowy na termomodernizację OSP w Jaworzniku

15.04. 2021 została podpisana umowa na termomodernizację budynku OSP w Jaworzniku. Zadanie realizuje Gmina Żarki z udziałem środków unijnych. Remiza zmieni się do końca października tego roku. Umowę podpisał burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski oraz Wojciech Dybiński, właściciel WOJTEX, firmy wyłonionej w przetargu. Obecny był również Jakub Grabowski, zastępca burmistrza Żarek.

Wykonawca został wyłoniony w przetargu. Złożył najkorzystniejszą ofertę na 1 325 398,07zł brutto.

– Plac budowy zostanie przejęty jeszcze w tym tygodniu. Jest krótki termin realizacji zadania i zależy nam na sprawnym wykonaniu inwestycji – informuje burmistrz Klemens Podlejski.

Przedmiotem inwestycji jest termomodernizacja budynku OSP w Jaworzniku wraz z przebudową pomieszczeń wewnętrznych. Projekt zakłada: wykonanie izolacji ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż instalacji fotowoltaicznej i założenie instalacji c.o. Obiekt wykorzystywany jest, jako strażnica OSP w Jaworzniku oraz jako miejsce organizowania imprez okolicznościowych. Funkcja obiektu nie ulegnie zmianie. Przebudowany zostanie w celu przystosowania do obecnie obowiązujących przepisów. Na parterze obiektu zlokalizowane zostały pomieszczenia strażaków oraz trzy garaże dla pojazdów strażackich. Znajdą się tu również toalety, które mają służyć obsłudze imprez plenerowych oraz przeprowadzanych w sali na piętrze obiektu. Na piętrze zaprojektowano salę przystosowaną do organizacji imprez do 100 osób oraz zaplecze sanitarne i kuchenne (catering) dla sali. Z sali zaprojektowano wyjście ewakuacyjne na zewnątrz obiektu za pomocą schodów stalowych.

Termomodernizacja budynku OSP w Jaworzniku to inwestycja dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Działanie: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze
publicznej i mieszkaniowej

Źródło : Miasto i Gmina Żarki