Trzech  nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend w powiecie olkuskim

Must read

W miniony weekend policjanci pełniący służbę na terenie powiatu olkuskiego udaremnili jazdę trzem nietrzeźwym kierowcom. Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o rozsądek i przypomina, że jazda po pijanemu jest przyczyną wielu tragedii. Jest to również przestępstwo zagrożone karą więzienia.

Policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu. Podczas kontroli pojazdów sprawdzają trzeźwość kierowców. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i wsiadają za kierownicę po alkoholu.
Podczas ostatniego weekendu pierwszy nietrzeźwy „wpadł” w ręce policjantów   w sobotę przed godziną 16.00.  48-letni  mieszkaniec  województwa śląskiego jadąc samochodem osobowym  w miejscowości Łobzów pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń świetlnych i dźwiękowych  nie zatrzymał się do kontroli. Po krótkim pościgu mundurowi udaremnili mężczyźnie dalszą  jazdę. Jak się okazało, miał blisko promil alkoholu w  wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy.
Drugi nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez kluczewskich funkcjonariuszy.  W niedzielę przed godziną  16:00 w Chechle  po tym jak potrącił prawidłową idącą 54- letnią kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy. Kobieta trafiła do szpitala z podejrzeniem złamania lewego nadgarstka. Policjanci szybko ustalili, gdzie mężczyzna przebywa i został zatrzymany. Kierowca miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu w trakcie przesłuchania w komendzie przyznał się do winy. Teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.
Tego samego dnia po godzinie 15:00 Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli toyotę. Kierujący posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami. Podczas czynności z mężczyzną policjanci wyczuli od niego woń  alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy.

Pamiętajmy!
będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi; możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie, senni;
następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.
To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

KPP Olkusz

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły