Wakacyjny Poradnik Pacjenta – urlop w czasie epidemii

0
234

Przed nami kolejne wakacje, nie może zabraknąć tradycyjnych porad Rzecznika Praw Pacjenta. To już kolejne wakacje z pandemią koronawirusa w tle. Obecna sytuacja zdecydowanie zmieniła plany wakacyjne większości z nas i z pewnością ze względu na utrudnienia jakie mogą nas spotkać podczas wyjazdu za granicę większość swój urlop spędzi w kraju.

okładka_Wakacyjnego_Poradnika

Tegoroczną, siódmą już wersję „Wakacyjnego Poradnika Pacjenta” przygotowaliśmy dla Was pod kątem epidemii z uwzględnieniem najnowszych zmian w przepisach. W poradniku znajdziecie praktyczne porady i informacje czym charakteryzuje się koronawirus, jakich zasad powinniśmy przestrzegać żeby się nie zarazić,  jak prawidłowo myć ręce i gdzie się leczyć w czasie epidemii COVID-19.

Przypominamy także co zabrać ze sobą w wakacyjnej apteczce, jak skorzystać z pomocy lekarza poza miejscem zamieszkania oraz w jakich sytuacjach należy korzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a w jakich powinniśmy zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy.

„Wakacyjny Poradnik Pacjenta – Urlop w czasie epidemii” zawiera również informacje na temat praw pacjenta. Pamiętajmy, że niezależnie czy jesteśmy na wakacjach czy nie, jeśli korzystamy ze świadczeń zdrowotnych w przychodni lub szpitalu prawa pacjenta przysługują nam zawsze i powinniśmy je znać.

W poradniku przypominamy żeby przed wyjazdem zabezpieczyć się w odpowiedną ilość leków, które przyjmujemy na stałe oraz podpowiadamy jak należy postąpić, w sytuacji kiedy nasz lekarz rodzinny przebywa na urlopie. To tylko niektóre ze wskazówek. Zajrzyj do „Wakacyjny Poradnik Pacjenta – Urlop w czasie epidemii” a dowiesz się o wiele więcej.

„Wakacyjny Poradnik Pacjenta” to broszura wydawana przez Rzecznika Praw Pacjenta, co roku aktualizowana o najważniejsze informacje dotyczące praw przysługujących osobom korzystającym z systemu opieki zdrowotnej podczas wyjazdu.

Materiały

Wakacyjny Poradnik Pacjenta
Wakacyjny​_Poradnik​_Pacjenta​_2021.pdf 1.92MB

Zdjęcie: Janus Studio z Pixabay