Zapowiedź naboru do programu Maluch plus

Must read

W czwartek wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha, podczas wystąpienia w sejmie, zapowiedziała rozwinięcie programu Maluch plus i ogłoszenie naboru wniosków inwestycyjnych.

Wiceminister Barbara Socha poinformowała o planowanym finansowaniu programu Maluch plus. Jak podkreśliła zamiarem ministerstwa jest skoordynowanie środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, które będą przekazywane na utrzymanie nowych miejsc, pieniędzy z budżetu państwa na wsparcie opieki żłobkowej i nowych funduszy z Krajowego Planu Odbudowy. 

„Będziemy mogli tym samym ogłosić nowy nabór do modułów inwestycyjnych związanych z tworzeniem miejsc opieki. W ten sposób zintegrowany kompleksowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 będzie funkcjonował w Polsce z można powiedzieć potrójnym budżetem w stosunku do tego co było przez ostatnie kilka lat” – powiedziała wiceminister Barbara Socha.

W 2021 roku gminy utworzyły w ramach programu ponad 6 tys. miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Na dofinansowanie tego zadania wydano ponad 167 mln zł.

Program Maluch plus  wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, czyli żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania nowych miejsc opieki oraz dofinansowania placówek już istniejących, również dla dzieci z niepełnosprawnościami. Maluch plus jest programem rocznym. 

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły