Zawiercie: Nieznane i zaskakujące historie miasta na kanale Ciekawa Przeszłość [AUDIO+FOTO]

Must read

Radosław Famulski, pasjonat historii oraz mieszkaniec Zawiercia, od dłuższego czasu tworzy autorski projekt Ciekawa Przeszłość. Ma na celu przypomnieć oraz odkryć na nowo historie miasta Zawiercie, a przede wszystkim ukazać nieznane dotąd zaskakujące wątki.

Czytelnicy oraz widzowie projektu mogą wniknąć w ducha przeszłości i dowiedzieć się o kluczowych aspektach historycznych dla miasta i jego rozwoju. Autor poświęca sporą ilość czasu na odnajdywanie materiałów archiwalnych, oraz eksplorację nie funkcjonujących dziś miejsc.

Dramatyczne wydarzenia w mieście związane z kryzysem gospodarczym lat 20-30, funkcjonowanie różnego rodzaju kopalń czy trasy Warszawsko-Wiedeńskiej. Obóz pracy, który znajdował się na dzisiejszych terenach lokomotywowni w Łazach, podczas II wojny światowej, a z którego podobnie jak w Auschwitz, nie wracało się żywym. Produkcja „Jeziorowca Zawiercie”, pływającego po kanadyjskich jeziorach, to niektóre wątki, poruszane przez Radosława Famulskiego w wywiadzie z red. Bartoszem Żołnierczykiem nt. projektu Ciekawa Przeszłość. Zapraszamy do odsłuchania:

Link do FP: https://www.facebook.com/Ciekawa-Przesz%C5%82o%C5%9B%C4%87-107478568529216/photos/?ref=page_internal

Link do kanału YT: https://www.youtube.com/c/CiekawaPrzesz%C5%82o%C5%9B%C4%87/videos

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły