Strona głównaAktualnościMyszkówZespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie powoli nabiera nowego...

Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie powoli nabiera nowego wyglądu

Trwają prace modernizacyjne w ZS nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie

Część z dużej inwestycji, jaką jest kompleksowa termomodernizacja oraz projektu związanego z likwidacją barier architektonicznych, została już ukończona.


Termomodernizacja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Stosowną umowę Powiatu Myszkowski podpisał z Województwem Śląskim.
Jak informował Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk – budynek od dłuższego czasu wymagał kompleksowego remontu. Dzięki pozyskanym środkom warunki znacznie się poprawią, budynek zmieni się od środka i z zewnątrz.


Wartość inwestycji to 2 699 126,26 zł, w tym dofinansowanie 1 850 936,51. W ramach prac przewiduje się:
wymianę instalacji c.o.
wykonanie nowej kotłowni
wymianę okien na spełniające normę WT 2021
docieplenie ścian zewnętrznych
docieplenie stropodachu
wykonanie wymiany instalacji (pojemnościowych elektrycznych podgrzewaczy c.w.u.) wraz z izolacją cieplną oraz przyłączenie jej do nowej kotłowni.


Ponadto w ramach projektu na dachu budynku zostaną zainstalowane ogniwa fotowoltaiczne o mocy 37,24 kWp z wykorzystaniem 133 paneli polikrystalicznych o mocy 280 Wp każdy. Instalacja będzie wykonana w opcji on-grid bez akumulatorów. Zakończenie prac planowane jest przed końcem listopada 2021.

Ponadto, w ramach likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych ukończono windę, montaż platform schodowych, pochylnię zewnętrzną oraz przystosowano łazienki dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach programu wyrównywania różnic między regionami III – obszar B.


Wartość inwestycji to 308 355,42 zł, w tym dofinansowanie PFRON – 104 955,90 zł.

Źródło i zdjęcia : Powiat Myszkowski

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Popularne