Exact Systems Norwid wygrał w Jaworznie !

0
467

Exact Systems Norwid wygrał w Jaworznie i wrócił na 4. miejsce w tabeli

Siatkarze 1-ligowego Exact Systems Norwida cały czas starają się o jak najwyższe miejsce przed rundą play-off w Tauron 1 Lidze. Częstochowianie w sobotę wygrali w Jaworznie z MCKiS-em 3:1 i awansowali na 4. pozycję.

Częstochowski zespół jadąc do Jaworzna był faworytem spotkania. Na boisko wyszli siatkarze 15. w tabeli MCKiS-u oraz 5. Exact Systems Norwida. Goście wywiązali się z zadania i wygrali 3:1. Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo. Pierwszy set zakończył się grą na przewagi i wygraną częstochowian dopiero 29:27. Drużyna z Jaworzna przegrywając już w setach 0:2 nie poddawała się i po zaciętej grze wygrała trzecią partię 25:23.

W czwartym secie Exact Systems Norwid wrócił na swój tor i pokonał MCKiS 25:18 i wygrał w meczu 3:1.

Nagrodę MVP z rąk komisarza odebrał atakujący częstochowskiej drużyny Tomasz Kryński. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały 2 kolejki. Exact Systems Norwid zagra u siebie z Krispolem Września i BBTS-em Bielsko-Biała.

MCKiS Jaworzno – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (27:29, 20:25, 25:23, 18:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Franczak.

Źródło i Foto: M. Osuchowski