Łóżko rehabilitacyjne można wypożyczyć

Must read

W wielu rodzinach zdarza się sytuacja, w której ktoś z bliskich poważnie zachoruje i wymaga opieki długoterminowej. Bywa, że konieczne jest wielotygodniowe leżenie w łóżku. W innych przypadkach mamy u siebie osobę niepełnosprawną albo wymagającą rehabilitacji, unieruchomioną choćby z powodu wypadku czy kontuzji. Równie poważnym kłopotem są w niektórych razach tzw. odleżyny. Z myślą o takich właśnie pacjentach zaprojektowano łóżko medyczno-rehabilitacyjne. Zapewnia ono choremu komfort, pomaga szybciej wrócić do pełnej sprawności, a opiekunom i rehabilitantom ułatwia codzienną opiekę oraz wykonywanie koniecznych zabiegów. 

Jeśli dotyczy nas któraś z powyższych sytuacji, nie ma się co długo zastanawiać. Warto ułatwić życie i osobie chorej, i sobie samemu jako opiekunowi. Profesjonalne łóżko medyczno-rehabilitacyjne to spory wydatek, nie na każdą kieszeń, dlatego dużo bardziej niż zakup, polecamy jego wynajem. Wypożyczalnia sprzętu medycznego SILOE posiada w swej ofercie szeroki wybór takich łóżek:

  • ŁÓŻKO typu TWIST – 4-funkcyjne – sterowane całkowicie elektrycznie, na pilota, za pomocą którego regulujemy leże w miejscu głowy, pleców i nóg. Dodatkowo możemy unieść je tak, że powstaje obrotowy fotel, umożliwiający pacjentowi przejście do pozycji siedzącej, np. w celach rehabilitacji, spożywania posiłków, przesiadki na wózek inwalidzki, etc.
  • ŁÓŻKO 3-funkcyjne – również sterowane na pilota, w którym możemy regulować leże w miejscu głowy, pleców i nóg. Możemy np. podnieść pacjenta z pozycji całkowicie płaskiej do siedzącej, np. podczas posiłku.
  • ŁÓŻKO 2-funkcyjne, w którym leże jest częściowo sterowane pilotem (część głowy i pleców), natomiast część nóg podnosimy i opuszczamy ręcznie.

Wszystkie łóżka oferowane przez wypożyczalnię sprzętu medycznego SILOE posiadają ruchome, łatwe w obsłudze barierki zabezpieczające przed upadkiem, czy zsunięciem się chorego z łóżka, a także wysięgnik z trójkątem, za pomocą którego pacjent może sprawniej usiąść lub wstać. Ponadto każde łóżko medyczno-rehabilitacyjne można podnosić i opuszczać za pomocą pilota, regulując w ten sposób wysokość leża – od 40-80 cm. Warto dodać, iż dość ciężkie łóżko możemy bez wysiłku przesunąć, gdyż zaopatrzono je w kółka z blokadą.

Wypożyczalnia medyczna dysponuje łóżkami o wymiarach zewnętrznych ok. 210 cm x 100 cm, wymiarach leża ok. 200 cm x 90 cm i maksymalnym obciążeniu do 130 kg. Każde z nich jest dodatkowo wyposażone w materac piankowy grubości 10 cm. Jeżeli problemem chorego są odleżyny, warto wypożyczyć lub nabyć specjalny materac przeciwodleżynowy, który układamy na materacu piankowym i przykrywamy prześcieradłem.

Od chwili, kiedy nasza wypożyczalnia medyczna SILOE rozpoczęła swą działalność, setki osób skorzystało z łóżek medyczno-rehabilitacyjnych. Ich zadowolenie i wdzięczność, że podczas choroby swojej lub bliskich otrzymali tak profesjonalną pomoc, jest dla największą nagrodą.
- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły