Strona głównaAktualnościOlkuszŚwięto Policji w olkuskiej komendzie

Święto Policji w olkuskiej komendzie

28 lipca br. o godzinie 10.00 swoje święto obchodzili policjanci  Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Uroczysty apel odbył się przy budynku komendy. Z uwagi na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, święto miało skromniejszy charakter i wzięła w nim w nim udział mniejsza niż w latach ubiegłych liczba wyróżnionych policjantów i pracowników Policji oraz zaproszonych gości. 

W uroczystym apelu uczestniczył Wojewoda Małopolski Pan Łukasz Kmita, Starosta Olkuski Pan Bogumił Sobczyk, Prezes Sądu Rejonowego Pan Wojciech Trzaska, Prokurator Rejonowy Pani Krystyna Durałek oraz  Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Michał Polak. 

Uroczysty  apel rozpoczął się wprowadzeniem  sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Następnie dowódca uroczystości podkomisarz Tomasz Mosur złożył meldunek o rozpoczęciu uroczystości  Komendantowi Powiatowemu Policji w Olkuszu młodszemu inspektorowi Jarosławowi Klichowi. Kolejnym punktem uroczystości było odegranie hymnu państwowy.

Z okazji Święta Policji 55 olkuskich policjantów otrzymało akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Ze względu na obostrzenia związane z Covid -19 w uroczystości brało 25 policjantek i policjantów, którym akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczył Komendant Powiatowy Policji  w Olkuszu w towarzystwie Wojewody Małopolskiego. Spośród wyróżnionych znaleźli się policjanci z komendy oraz podległych komisariatów: w Bukownie, Wolbromiu i Kluczach.

Podczas wystąpienia Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu  młodszy inspektor Jarosław Klich podkreślił trud policyjnej służby, zwłaszcza w okresie pandemii, jak również przekazał gratulacje awansowanym oraz złożył życzenia wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji i ich rodzinom. Oprócz życzeń dla policjantów i pracowników jednostki, Komendant podziękował również samorządom, instytucjom i wszystkim osobom, które od wielu lat wspierają policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Młodszy inspektor Jarosław Klich  zwrócił uwagę, na to, iż bez współpracy i wzajemnego zrozumienia, a także pomocy, nie byłyby możliwe tak skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał  Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita:  Służba w szeregach Policji to misja wymagająca nieustającej czujności, zaangażowania i przekraczania własnych granic. Dzisiaj jest taki szczególny czas kiedy możemy powiedzieć: dziękujemy za to, że z poświęceniem i oddaniem podejmujecie swoje wyzwania zawodowe. Warto pamiętać, że słowa z policyjnego ślubowania „nawet z narażeniem życia” są zobowiązujące – nie tylko dla funkcjonariuszy, ale także dla nas – obywateli. Szanujmy Policjantów i ich służbę! 

Podczas uroczystości przemówił także Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk, który złożył  funkcjonariuszom i pracownikom serdeczne życzenia i podziękowania za służbę na rzecz  poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Źródło i zdjęcia : KPP Olkusz

Popularne