Wyeliminowany z ruchu

Dzięki wzorowej postawie świadka, kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu. Nieodpowiedzialny 41-latek wsiadł za kierownicę forda mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Oprócz utraty prawa jazdy mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet 2-letni pobyt w więzieniu. Reagujmy kiedy widzimy, gdy za kierownicę wsiada nietrzeźwy.

W ubiegły piątek (13 sierpnia) policjanci z Częstochowy zostali powiadomieni, że z Apolonki w kierunku Częstochowy zygzakiem jedzie samochód marki ford. Zaalarmowani mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon. Gdy byli już w drodze, zgłaszający powiadomił, że wykorzystał moment, gdy ford zjechał w boczną uliczkę, podszedł do samochodu i wyciągnął kluczki ze stacyjki. Po telefonie od zgłaszającego, na numer alarmowy zadzwonił również nietrzeźwy sprawca zgłaszając, że ktoś zabrał mu kluczyki od pojazdu.

Gdy mundurowi dotarli na miejsce zastali 41-letniego mieszkańca Częstochowy, który stał przy samochodzie kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że poczuł się zmęczony i zjechał odpocząć, a wtedy ktoś podszedł i zabrał mu kluczyki od pojazdu.

Dziękujemy świadkowi za zdecydowaną reakcję i uniemożliwienie pijanemu kierowcy dalszej jazdy, stwarzającej zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Taka postawa jest godna naśladowania i pokazuje, że hasło kampanii „Nie reagujesz akceptujesz” jest wciąż aktualne i w wielu sytuacjach może zapobiec tragedii.

Źródło i zdjęcia : KPP Częstochowa

Popularne