„Bezpieczne wakacje z Veolią” – w trosce o najmłodszych

0
263

Akcja „Bezpieczne wakacje z Veolią”, której inicjatorem jest Veolia term, ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci na drogach podczas wakacji.

Veolia term przygotowała działania edukacyjne adresowane do 15 tysięcy uczniów z 93 szkół podstawowych na terenie całego kraju m.in. w Chrzanowie, Trzebini, Małogoszczy, Miasteczku Śląskim, Tarnowskich Górach i Krupskim Młynie gdzie ciepło do mieszkańców dostarcza Veolia Południe. Wraz ze świadectwami na zakończenie roku szkolnego, uczniowie z miast, w których Veolia term prowadzi działalność, otrzymali odblaski, dzięki którym będą widoczni bez względu na porę dnia.

Przeprowadzone badania dowiodły, że osoby poruszające się po drogach bez elementów odblaskowych na odzieży lub pojeździe, widoczne są dla kierowców niestety dopiero z odległości ok. 30 metrów. Noszenie odblasków diametralnie poprawia tę sytuację. Osoba, która je nosi widoczna jest już z odległości ok. 150 metrów. Akcja edukacyjna Veolii term ma na celu zwrócenie uwagi uczniów na zachowanie ostrożności na drodze, wyposażenie ich w materiały edukacyjne i elementy odblaskowe z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w czasie wakacji.

„Bezpieczeństwo naszych pracowników, ich rodzin, naszych klientów i partnerów biznesowych jest dla Veolii term największą wartością. Zwracamy na nie uwagę podczas codziennej pracy w naszych spółkach i nieprzerwanie staramy się doskonalić standardy w tym zakresie. Akcja edukacyjna „Bezpieczne wakacje z Veolią” jest jedną z wielu podejmowanych przez nas inicjatyw, mających na celu edukację i promocję bezpiecznych zachowań. Tę kierujemy do dzieci ze szkół podstawowych w lokalizacjach, w których prowadzimy działalność oraz do dzieci naszych pracowników. Po roku szkolnym spędzonym w dużej mierze przed ekranem komputera, spragnione są swobody i ruchu na świeżym powietrzu. Zależy nam na tym, aby bezpiecznie spędziły wakacje i z dobrą energią wróciły we wrześniu do szkół. – mówi Magdalena Bezulska, prezes Grupy Veolia term.

Veolia term jako dostawca ciepła do małych i średnich miast w Polsce buduje partnerskie relacje z samorządami i lokalnymi społecznościami. To dzięki zaangażowaniu i współpracy działów edukacji i szkół z poszczególnych miast, możliwe stało się przeprowadzenie tej ważnej akcji i na tak szeroką skalę.

Źródło i foto : Veolia Term