Policjanci z powiatu olkuskiego zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy

0
422

W ubiegły czwartek, olkuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Wolbromiu zabezpieczyli nielegalne papierosy oraz tytoń bez skarbowych znaków akcyzy. W tym przypadku uszczuplenie podatku akcyzowego oszacowano na ponad 50 tysięcy złotych.

Policjanci z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu uzyskali informację, że 41-letni mieszkaniec gminy Wolbrom może posiadać nielegalne papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Ustalenia policjantów potwierdziły się

Tytoń bez polskich znaków akcyzy w woreczkach strunowych.

i 6 maja br. wspólnie z policjantami z Wolbromia udali się do miejsca zamieszkania 41-latka, który miał zajmować się tym nielegalnym procederem. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 24 tysiące sztuk papierosów oraz ponad 30 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Zabezpieczony przez policjantów tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Tytoń i papierosy znajdują się w osobnych woreczkach strunowych.

Wprowadzenie do obrotu takiego towaru naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 50 tys. złotych. Zgodnie z artykułem art. 65 § 1 kodeksu karno-skarbowego za przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Źródło i zdjęcia : KPP Olkusz

Zdjęcie autorstwa Ryutaro Tsukata z Pexels