Dzień Zwycięstwa w powiecie myszkowskim

0
323

W 76 rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie przedstawiciele samorządu powiatowego w Myszkowie wraz z młodzieżą złożyli 8 maja symboliczne wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską.

Z powodu trwającej pandemii, nie mogła odbyć się związana ze świętem uroczystość, w której uczestniczą weterani Wojska Polskiego. Pod pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską symboliczną wiązankę kwiatów złożyli Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Członek Zarządu Powiatu Jolanta Koral, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska.

Okolicznościowe kwiaty złożyła również delegacja Forum Młodzieży Powiatu Myszkowskiego z opiekunem, którym jest Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Romaniuk. Wiązankę składali Jakub Wójcik, Milena Morawiec, Nikola Pęczek.

Zakończenie wojny nie było dla Polski wyzwoleniem, jakiego doświadczyły kraje zachodnie. Nasz kraj nie uzyskał pełnej suwerenności i podmiotowości międzynarodowej. Tym niemniej, tego dnia podpisano akt bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy, co definitywnie zakończyło wojnę na naszym kontynencie.

Pamięć o wojnie w Polsce ma szczególny wymiar ze względu na ogrom ludzkich tragedii i wielkość poniesionych strat. Nasi rodacy walczyli na wszystkich frontach i wnieśli w dzieło zwycięstwa ogromny wkład.

Dziś pamiętamy o ich poświęceniu i walce w największym konflikcie zbrojnym w dziejach świata.

Źródło i foto : Powiat Myszkowski