Wizyta Wiceministra Jacka Osucha na placu budowy hali sportowej w Kluczach

Must read

Wiceminister Sportu i Turystyki i pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej – Pan Jacek Osuch odwiedził plac budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kluczach.

Podczas tej wizyty symbolicznie przekazał na ręce Wójta Gminy Klucze – Norberta Bienia dodatkowe środki w kwocie 1 000 000,00 zł na realizację tego przedsięwzięcia, pochodzące z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Podczas przekazania obecna była również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kluczach – Marta Dziura oraz Wicedyrektor – Pani Anna Konieczniak, a także Sekretarz Gminy Klucze – Daniel Hickiewicz.

Wiceminister Jacek Osuch wyraził zadowolenie z postępu prac oraz przewidywanego zakończenia inwestycji w 2022 r. 

Projektowany budynek pełnowymiarowej Hali Sportowej połączony będzie łącznikiem z istniejącym budynkiem Szkoły Podstawowej. Układ funkcjonalny podzieli obiekt na część główną (jednokondygnacyjną) – Halę Sportową i część towarzyszącą (dwukondygnacyjną) – zespół szatniowy, na który składają się pomieszczenia: szatni, sanitariatów, pokoju trenerów, małych sal sportowych, komunikacji itp.

W hali zaprojektowano boisko do piłki ręcznej, z nałożonymi na niego boiskami do piłki koszykowej i piłki siatkowej. Oprócz tych trzech dyscyplin sportowych można będzie prowadzić zajęcia sportowe przewidzianych głównie w programach szkolnych, przede wszystkim zajęcia gimnastyczne i ogólnorozwojowe oraz futsal, badminton lub tenisa. W ramach inwestycji zostaną wykonane również drogi, miejsca postojowe z dojściami dla pieszych i sieć oświetlenia zewnętrznego.

Będzie to pierwsza pełnowymiarowa hala sportowa w Gminie Klucze! Zadanie to ma na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej jednocześnie lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również – w miarę możliwości – umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. Powstały obiekt powinien wpłynąć nie tylko na  poprawę warunków realizacji zajęć wychowania fizycznego, ale również być obiektem ogólnodostępnym, umożliwiającym masowe uprawianie sportu w szczególności dla dzieci i młodzieży. Hala sportowa umożliwi realizowanie na naszym terenie rozgrywek sportowych, zawodów itp. nie tylko na szczeblu lokalnym, ale także ogólnopolskim czy międzynarodowym.  Liczymy także,  że powstała infrastruktura przyczyni się do rozwoju wielu talentów sportowych w Gminie Klucze.

Źródło: https://gmina-klucze.pl/

Foto: https://gmina-klucze.pl/

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły