Wypadek drogowy w Kosmolowie

0
286
Wypadek drogowy w Kosmolowie

20-letni kierowca fiata zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bmw. Był nietrzeźwy – miał ponad promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło 6 maja br. około godziny 13.30 w Kosmolowie na drodze wojewódzkiej 773. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca fiata seicento, który jechał od strony Sieniczna w stronę Kosmolowa, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bmw kierowane przez 55-latkę. Ranny w tym wypadku został 20-letni kierowca fiata, który ze złamaniem nogi oraz żuchwy trafił do szpitala w Olkuszu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Okazało się również, że pojazd którym kierował 20-latek nie miał aktualnego badania technicznego. Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Utrudnienia te trwały przez godzinę. Policjanci wyznaczyli objazd do Olkusza przez Zadole Kosmolowskie.

Z kolei w środę (5.05. br.) policjanci z Bukowna zatrzymali 35-letniego kierowcę motoroweru, który również był nietrzeźwy. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu. Prowadził on pojazd pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów, który obowiązywał do 29.07.2021 roku.

Nie tylko jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które przewidziano karę do 2 lat pozbawienia, ale i naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Obaj kierowcy nie unikną kary.

Źródło i foto : KPP Olkusz