Państwowa Straż Pożarna w Zawierciu podsumowuje działania po nawałnicy z zeszłego tygodnia

Must read

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu wraz z druhami Ochotniczych Straż Pożarnych zmagali się w zeszłym tygodniu z skutkami nawałnicy, która przeszła 14 lipca nad terenami powiatu zawierciańskiego.

Do 18 lipca strażacy otrzymali około 350 zgłoszeń, a niektóre skutki usuwane są do dnia dzisiejszego. Głównym polem działania było usuwanie szkód związanych z uszkodzeniem dachów, w sumie prace takie przeprowadzono w prawie 70 budynkach należących do mieszkańców i działalności gospodarczych. Innymi usuwanymi zagrożeniami były głównie powalone drzewa, oraz woda w zalanych budynkach. Ewakuowano wszystkie bazy obozowe harcerzy, które zostały przetransportowane do Szkoły Podstawowej w Kroczycach, w sumie niespełna 600 osób. Nikt nie odniósł obrażeń zagrażających życiu.

W budynku zagwarantowano niezbędną pomoc, oraz zorganizowano kontenery kwatermistrzowskie. Na miejsce dotarli: Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach – st. bryg. Mirosław Synowiec, Starosta Powiatu Zawierciańskiego – Gabriel Dors, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zawierciu – bryg. Łukasz Osikowicz, Wójt Gminy Kroczyce – Stefan Pantak, Grupa Operacyjna Śląskiej Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, Grupa Operacyjna Komendy Powiatowej PSP w Zawierciu, Grupa Jurajska GOPR, Policja, ZRM.

red. Bartosz Żołnierczyk
Źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-zawiercie
Zdjęcie: https://www.gov.pl/web/kppsp-zawiercie

- Reklama -spot_img

Koniecznie przeczytaj

- Reklama -spot_img

Najnowsze artykuły